(25) 682 50 03
skip to the main content area of this page
Specyfikacja techniczna
Specyfikacja parametrów techniczno-konstrukcyjnych przyrządów treningowych SEWIM

1. Konstrukcje o ergonomii dopasowanej do szerokiego zakresu wzrostu \150 - 205cm\ i zasięgu kończyn osób ćwiczących wykonane z kształtowników o grubości ścianki minimum 3mm.

2. Liny stalowe atestowane o wytrzymałości minimum 1700N\mm2, mocowane cynkowanymi zaciskami pozwalającymi na ich ewentualną samodzielną wymianę po upływie gwarancji.

3. Elementy wyposażeniowe takie jak drążki i uchwyty montowane karabińczykami w sposób umożliwiający ich łatwą wymianę i dobór ich rodzaju w zależności od rodzaju ćwiczenia.

4. Kółka linowe ze zbrojonego tworzywa o dobranych właściwościach ślizgowych nie niszczące linki i wysokoodporne na uszkodzenia z dwoma łożyskami precyzyjnie i zgodnie ze sztuka inżynierską zabudowane w konstrukcji.

5. Elementy ruchome \krzywki, obudowy\ mocowane na podwójnych łożyskach kulkowych.

6. Elementy tapicerowane z 4 warstw dobranych materiałów wykonane w sposób gwarantujący ich duża odporność na intensywne użytkowanie \i ewentualna łatwą samodzielna naprawę\ na bazie płyty konstrukcyjnej o grubości 25mm.

7. Elementy konstrukcji przyrządów mocowane śrubami jakościowymi klasy 8,8 lub 10,9.

8. Przesuwki siedzeń wykonane ze stali nierdzewnej odpornej na korozję w przypadku ich zarysowania w trakcie użytkowania.

9. Stosowane odboje gumowe łatwe do samodzielnej wymiany w przypadku zużycia po gwarancji.

10. Uchwyty i drążki w miejscach kontaktu z ciałem ćwiczącego pokryte galwanicznie chromem na podkładzie niklu, w9.

10. Uchwyty i drążki w miejscach kontaktu z ciałem ćwiczącego pokryte galwanicznie chromem na podkładzie niklu, wykończone antypoślizgowo.

nie dopuszcza się stosowania żadnych nakładek, tulejek, czy osłonek z gumy lub tworzywa

11. Odważniki stosów wykonane całkowicie ze stali, odporne na pękanie \płaskownik walcowany całkowicie frezowany - wykluczone odlewy żeliwne\ o parametrach:
- waga 2,5kg, 5kg, 10kg, o jednakowej grubości 26mm recyzyjny rozstaw otworów i ich łatwe prowadzenie
- konstrukcja zapewniająca w trakcie użytkowania dowolne i samodzielne konfigurację ich ilości i rodzaju, możliwość zwiększenia stosu do 200kg \20szt. odważników\

12. Prowadnice z prętów stalowych polerowane pokryte galwanicznie, mocowane w sposób zapewniający precyzyjne prowadzenie odważników stosów.

13. Malowanie wysokiej jakości farbami nawierzchniowymi do renowacji samochodów na bazie farb podkładowych, łatwymi do ewentualnej naprawy uszkodzeń.

14. Punkty podparcia wszystkich przyrządów \tzw. stopki\ jak również zakończenia \zaślepienia\ kształtownika ich podstawy wykonane ze stali gwarantujące ich trwałość i wieloletnia eksploatację.

nie dopuszcza się stosowania nakładek i zaślepek z gumy lub tworzywa

15. Konstrukcja przyrządów zapewnia możliwość w trakcie eksploatacji samodzielnego zwiększenia i konfigurowania stosów do 200kg , a ich wykonanie pozwala na użytkowanie z takim obciążeniem.

16. Budowa i wykonanie ma gwarantować możliwość ich użytkowania przez osoby o wadze do 220kg, w niektórych przyrządach \ B 0206-0 - B 0225-0, oraz E 0515, E 0520-0, G 0705-0\ masa krążków stanowiących obciążenie może wynieść do 450kg.Pełna gwarancja 24 miesięcy na wszystkie zastosowane materiały w tym: tapicerkę, krzywki, kola i linki, oraz dodatkowo 10 lat na konstrukcje spawaną ram przyrządów.
Świadectwo potwierdzające badania zgodności z normami określającymi warunki bezpieczeństwa przyrządów dokonane przez zewnętrzny niezależny instytut posiadający akredytację PCA.

Przyrządy Sewim

zostały poddane badaniom z pozytywnym wynikiem w niezależnym instytucie posiadającym certyfikat PCA w Warszawie na ich zgodność z obowiązującymi normami bezpieczeństwa zawartymi PN-EN 957:1999, PN-En 957-1:1999, PN-EN 957-2:1999, PN-EN 1270:1999 oraz ogólnie PN-EN 1176-1:2001.